ID-10086269Gimnastyka Mózgu, inaczej Kinezjologia Edukacyjna lub Edu-K, to metoda odkryta przez Paula Dennisona – edukatora i pioniera na polu kinezjologi. W swojej pracy skupił się nad rozwijaniem zdolności poznawczych i naukowych poprzez program ćwiczeń, które pomagały ludziom w każdym wieku pokonać trudności w nauce i zapoczątkowały kompletny program Gimnastyki Mózgu.

Ćwiczenia zawarte w programie Gimnastyki Mózgu powstały jako połączenie różnych metod, które używane były przez Dennisona w pracy ze studentami. Ćwiczenia wykorzystywane w programie opierają się na ruchu swobodnym, który pomaga skoordynować pracę oczu, uszu, rąk i w konsekwencji całego ciała, nazywane są także „nauką poprzez ruch”. Przez ponad dwadzieścia lat klienci, nauczyciele i studenci używający metody Gimnastyki Mózgu potwierdzają jej skuteczność, mimo, że przez te lata nie udowodniono ostatecznie, dlaczego ćwiczenia działają.

Przynoszą one znaczną poprawę w następujących dziedzinach:

-koncentracja i skupienie
-pamięć
-wzrok i słuch
-nauka czytania, pisania, matematyki
-koordynacja ruchowa
-zdolności organizacyjne
-nastawienie

Gimnastyka Mózgu to program ćwiczeń, które wykonywać może każdy, zarówno dzieci, które mają problemy z koordynacją, skupieniem i nauką, jak i osoby starsze, które chcą jak najdłużej zachować sprawność zarówno fizyczną jak i umysłową. Ćwiczenia nie są wyczerpujące i są możliwe do wykonania dla każdego, niezależnie od kondycji fizycznej.

zdjęcie: www.freedigitalphotos.netDzisiaj w Strefie Pilates

Wkrótce w Strefie Pilates

KINESIOLOGY TAPING | LIGTING BEZ SKALPELA | Kontakt