faceMasaż twarzy, głowy i szyi metodą Rosenberga jest połączeniem wiedzy z zakresu terapii czaszkowo-krzyżowej i masażu tkanki łącznej. Dzięki temu połączeniu jest to unikalna metoda, która pozwala zniwelować oznaki stresu i napięć, które towarzyszą nam na co dzień, a manifestują się one na przykład poprzez bóle głowy, sztywność karku oraz zmieniony przez napięcia wyraz twarzy.

Masaż Stanleya Rosenberga połączony jest z liftingiem twarzy. Pozwala on na rozluźnienie zbyt napiętych mięśni oraz przywrócenie prawidłowej funkcji osłabionym czy zwiotczałym mięśniom. Dzięki masażowi Rosenberga możemy poprawić owal twarzy, zniwelować drobne asymetrie, w efekcie twarz wygląda na rozluźnioną i wypoczętą, poprawia się jej mimika, skóra staje się gładsza a relaksacyjny efekt masażu obejmuje całe ciało.

Po godzinnym relaksującym, delikatnym i przyjemnym masażu twarzy odkryjesz, jak skuteczny może być masaż metodą Rosenberga.

Będziesz w stanie zobaczyć jej efekty na własnej twarzy i odczujesz jak pozytywnie wpłynęła na całe ciało.

Twoja twarz jest lustrem Twojej duszy. W każdym momencie swego życia przybierasz, często nieświadomie, wyraz twarzy, na który składa się dynamiczna praca mięśni twarzy. Większość dzieci ma otwartą, naturalną i gładką twarz – a na twarzy wielu dorosłych widzimy głębokie często zmarszczki, zastygły wyraz twarzy, które mogą wyrażać zmęczenie, smutek, zdenerwowanie lub irytację. Rzadko widzimy ludzi, którzy wyglądają na szczęśliwych i zadowolonych. Masaż Rosenberga pomoże Ci uwolnić zbierane w ciągu życia napięcia, które spowodowały zastygły wyraz twarzy i przywróci zrelaksowany i rozluźniony wygląd.

Podczas badań psychologicznych okazało się, że dla większości ludzi na piękną lub przystojną twarz składają się 3 główne cechy: to, że twarz jest zrelaksowana, symetryczna i pełna życia, czyli że zmienia się jej wyraz podczas rozmowy z inną osobą bez świadomej kontroli.

Przez wyeliminowanie zgromadzonego w twarzy stresu Twoja twarz właśnie taka będzie.

Budowa skóry

Skóra zbudowana jest z trzech wartsw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Komórki tkanki podskórnej dzielą się intensywnie i „przechodząc” przez skórę właściwą trafiają do naskórka, gdzie są złuszczane, zmywane lub ścierane. Skóra właściwa i tkanka podskórna zbudowane są z tkanki łącznej, która składa się z żywych komórek, kolagenu, włókien elastycznych i tkanki galaretowatej. W warstwie środkowej znajdują się małe naczynia krwionośne, które odżywiają komórki skóry. Napięcie w tej warstwie skóry może spowodować uciski na te bardzo delikatne naczynia i w efekcie zatrzymać dostarczanie substancji odżywczych do naskórka i tkanki podskórnej. Skóra staje się niedożywiona, wysuszona i traci swój młodzieńczy wygląd. By temu zapobiec stosujemy różne kremy i zabiegi na skórę, ale dzięki nim możemy poprawić wygląd jedynie naskórka, nie dożywimy natomiast w ten sposób komórek w głębszych warstwach skóry.

Masaż twarzy Rosenberga oddziałuje właśnie na warstwę środkową skóry. Warstwa ta ma wiele zakończeń nerwowych, które poprzez odpowiednią stymulację powodują, że warstwa ta trwale się rozluźnia i przywrócone zostaje prawidłowe krążenie krwi, Twoja twarz nabiera naturalnego koloru a skóra jest miękka i elastyczna.

Kiedy przyjrzymy się dokładniej, każda twarz jest nieco asymetryczna. Każdy z nas napina określone mięśnie twarzy po jednej stronie częściej, niż po drugiej. Im większe napięcie tych mięśni, tym bardziej asymetryczna staje się nasza twarz. Dzięki metodzie Rosenberga zbyt napięte mięśnie rozluźnią się, osłabione nabierają odpowiedniego napięcia i cała twarz wygląda bardziej symetrycznie.

Ważne jest także, by nasza twarz mogła swobodnie wyrażać emocje, a nie była zamrożona w napiętą maskę, szczególnie podczas rozmów z innymi ludźmi. Możemy się wtedy wydawać nieporuszeni, niezainteresowani rozmową lub po prostu niesympatyczni. Bo nie duże ruchy a małe, drobne i delikatne zmiany w mimice twarzy znaczą bardzo wiele. Więc operacje plastyczne wydają się mniej niż idealne, ponieważ oprócz likwidowania zmarszczek także znacznie „usztywniają” twarz – ładnie wygląda to może na zdjęciach, lecz na żywo twarz jest spięta i nieruchoma. Masaż Rosenberga natomiast sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna, mięśnie twarzy mają zrównoważone napięcie, nasza twarz wygląda atrakcyjniej a my czujemy się znacznie lepiej. Zazwyczaj każdy, kto decyduje się na masaż metodą Rosenberga spodziewa się wyglądać lepiej, ale wiele osób jest zaskoczona, że nie tylko wyglądają lepiej, ale też lepiej się czują.

image2W masażu Rosenberga regulujemy napięcie w 97 mięśniach twarzy i głowy, także w mięśniach odpowiedzialnych za ruch żuchwy – otwieranie i zamykanie ust, a także ruchy na boki, takie jak przy gryzieniu. Asymetryczne napięcie niektórych z tych mięśni, a brak napięcia w innych są odpowiedzialne za nieprawidłowy zgryz, zespół Costena, zgrzytanie zębami w nocy i tym podobne problemy.

Masaż Rosenberga pomaga także przy migrenach i napięciowych bólach głowy. W niektórych przypadkach migrenowe bóle głowy spowodowane są zbyt dużym napięciem mięśniowym w okolicach głowy i szyi. Napięte mięśnie mogą też uciskać naczynia krwionośne upośledzając krążenie krwi.

Ponieważ w końcu nasz wyraz twarzy wpływa na nasze samopoczucie, w masażu metodą Rosenberga pracujemy nad tym, by zlikwidować wszelkie oznaki nagromadzonego stresu i napięcia w mięśniach twarzy. Zamiast trzymać się starych wzorców napięciowych mięśni, osiągamy znów możliwość wyrażania emocji i uczuć. Poprzez proces uwalniania starych wzorców napięcia, wyzwalamy nowe rezerwy fizycznej, psychicznej i emocjonalnej dobrej energii.

 

 Dzisiaj w Strefie Pilates

Wkrótce w Strefie Pilates

KINESIOLOGY TAPING | LIGTING BEZ SKALPELA | Kontakt